Yapı Kredi Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Yapı Kredi bloke kaldırma işlemi internet bankacılığından, banka ATMlerinden ve çağrı merkezinden yapılabilmektedir. Yapı Kredi sim bloke kaldırma işleminde SMS ile tek kullanımlık bir şifre iletilmektedir ve bu şifre ile bloke kaldırılabilmektedir. Sim kartınız bloke olduğunda yapılamayacak işlemler ise şu şekildedir:

  • Yapı Kredi Bankası’nın internet ve mobil şubesine giriş yapılamamaktadır.
  • 3 Boyutlu Güvenlik ile internet alışverişi yapılması mümkün olmamaktadır.
  • SMS aracılığı ile kart şifresi belirlenememektedir.
  • Anlaşmalı mağazalardan alışveriş kredisi başvurusu yapılamamakta ve dolayısı ile alışveriş kredisi kullanımına izin verilmemektedir.

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma İnternet Şubesinden Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işlemini hem bireysel hem de kurumsal müşteriler internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilmektedirler. Öncelikle https://www.yapikredi.com.tr adresine giriş yapılması gerekmektedir. Ardından internet şubesine T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılmalıdır. Sim kartın bloke edilmiş olması durumunda, internet bankacılığına giriş yapıldığında kullanıcının cep telefonu numarasına bir SMS gönderilmektedir. Kullanıcı otomatik olarak bloke kaldırma ekranına yönlendirilmektedir. Kendisinden istenen bilgileri doğruladıktan sonra blokeyi kaldırarak kimlik doğrulaması yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası ATMlerinden Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

En yakın ATM’ye giderek Yapı Kredi hesap bloke kaldırma işlemi yapmak isteyenler, kredi veya banka kartları ile ATM’den bu işlemi yapmalıdırlar. Sırası ile uygulamaları gereken adımlar ise aşağıdaki gibidir:

  • ATM’ye kartı taktıktan sonra Kullanıcı Başvuru İşlemleri menüsüne giriş yapılmalıdır.
  • Kullanıcı İşlemleri seçilmelidir.
  • Sim Kart Bloke Kaldırma Akıllı SMS Numarası Onay seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Son olarak Sim Kart Bloke Kaldırma seçeneğine basılmalıdır.
  • Ardından hangi telefon numarasının blokesi kaldırılmak isteniyor ise; bu numara yazılmalı ve sonrasında Giriş butonuna basılmalıdır. Bu şekilde sim kart bloke kaldırma işlemi gerçekleşmiş olmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Müşteri İletişim Merkezi’nden Sim Kart Bloke Nasıl Kaldırılır?

Telefon bankacılığı aracılığı ile Yapı Kredi kart bloke kaldırma işlemi yapmak isteyenler eğer bireysel müşteriyse; 444 0 444 veya 0850 222 0 444 numaralı telefonları aramaları gerekmektedir. Kurumsal müşteriler için ise bu numaralar; 444 0 448 ve 0850 222 0 448 olmaktadır. Müşteri hizmetleri arandığında Akıllı Müşteri İletişim Merkezi sim kartın bloke olmuş olduğunu anlamakta ve buna göre ilgili menüye kişiyi yönlendirmektedir. İnternet Bankacılığı ve Mobil Kanallar Destek Hattı menüsünden bloke kaldırma işlemi yapılabilmektedir. Sesli Yanıt Sistemi aracılığı ile Sim Blokenizi Kaldırmak menüsüne daha kolay ulaşılabilmektedir.Bankalarla Yapmış Olduğumuz Anlaşmalardan Faydalanıp Uygun Faiz Oranları İle Kredi Çekme İmkanına Sahip Olmak İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Konu Altına Ekleyin ! Teklifimiz Size Ulaşmazsa Tekrar Yorum Bırakmaktan Çekinmeyin !
] }
Yorum yok