Vakıfbank Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Vakıfbank bakiye sorgulama internet bankacılığından, Vakıfbank bakiye sorgulama sms hattından, müşteri hizmetleri hattından yapılabilir. Tüm yöntemler üzerinden Vakıfbank hesabına ilişkin kalan bakiyeyi öğrenmek mümkündür. Diğer yandan döviz cinsi hesapların bakiyeleri de müşteri hizmetlerinden öğrenilir.

Vakıfbank Bakiye Sorgulama Sms’le Nasıl Yapılır?

Vakıfbank bakiye sorgulama mesaj yoluyla, “3401“ numarası kullanılarak yapılır. İşlem için telefondan yeni mesaj metni açılmalıdır. Ardından mesaj metnine BAKIYE yazılıp, mesaj “3401“ numarasına gönderilir.

SMS’le bakiye sorgulama yapmadan önce ise müşteri hizmetlerinden kayıt yaptırılması gerekir. Bir kere yapılan bu kayıt ardından sürekli olarak SMS üzerinden bakiye sorgulama yapılabilir. Kayıt için “0850 222 0724“ numarası aranmalıdır. Müşteri temsilcisine direkt bağlantı için il menüde 2, sinyal sesinin hemen ardından 2, sesli yanıt sisteminde ise 7 rakamı telefondan tuşlanır. Temsilciye SMS ile bakiye öğrenmek için kayıt yaptırılacağı belirtilir. Temsilci kaydı sağlar.

Vakıfbank Bakiye Sorgulama Müşteri Hizmetlerinden Nasıl Yapılır?

Vakıfbank bakiye sorgulama telefon üzerinden yapılmak istendiğinde müşteri hizmetleri ile iletişime geçilir. Burada müşteri temsilcisi ile görüşmeye gerek duyulmaz. Telefon üzerinden tuşlanacak rakamlar ise sesli yanıt sisteminden bakiye öğrenilir.

İşlem için “0850 222 0724“ numarası aranır. Sesli yanıt sisteminin aramayı yanıtlaması ardından, TC kimlik numarası telefondan tuşlanır. Ardından sesli yanıtın ileteceği komutlara göre, telefondan 3, 1 ve 1 rakamları tuşlanır. Bu işlem sonunda sesli yanıt sözlü şekilde bakiye tutarını söyler.

Vakıfbank Bakiye Sorgulama Döviz Cinsi Hesap İçin Nasıl Yapılır?

Döviz cinsi hesabın bakiyesini öğrenmek için müşteri hizmetleri hattı üzerinden işlem yapılır. Bunun için “0850 222 0724“ numarası telefonla aranır. Sesli yanıt sistemiyle iletişim kurulması ardından TC kimlik numarası telefondan tuşlanır. Ardından sesli yanıt sisteminin yönlendirmelerine uyarak, sırasıyla 3, 1, 2 rakamları telefondan tuşlanır. Sitem bu bölümde direkt olarak döviz cinsi hesap bakiyesinin ne kadar olduğunu sözlü şekilde ifade eder.

İnternet Bankacılığından Vakıfbank Bakiye Sorgulama

Vakıfbank bakiye sorgulama internet bankacılığından yapılırken internet bankacılığı şifresinin alınması ardından sorgulama yapılması gerekir. İnternet bankacılığından sorgulama için izlenen adımlar şunlardır:

  • İnternet üzerinden https://www.vakifbank.com.tr/ linkine erişim sağlanır.
  • Ana sayfa üzerinden “İnternet Bankacılığı“ sekmesine tıklanır.
  • Gelen liste üzerinden “bireysel“ sekmesine tıklanır.
  • Açılan yeni penceredeki tablo yanındaki “ilk kez şifre alacağım“ kutucuğuna tıklanır.
  • Sayfaya gelen boşluklara telefon numarası, kart numarası ve TC kimlik numarası girilip, “gönder“ komutuna tıklanır.
  • Ekranda gelen yeni boşluğa ise telefona SMS ile gelen internet bankacılığı şifresi girilip, “giriş“ komutu seçilir.
  • Yeni sayfa üzerinden “Hesaplarım“ sekmesine tıklanır.
  • Bu alanda çıkan hesap çeşitlerinden hangisinin bakiyesi öğrenilmek isteniyorsa onu ifade eden başlık seçilir.
  • Ekrana hesabın bakiye tutarı ve hareketleri hakkında tüm bilgiler gelir.


Bankalarla Yapmış Olduğumuz Anlaşmalardan Faydalanıp Uygun Faiz Oranları İle Kredi Çekme İmkanına Sahip Olmak İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Konu Altına Ekleyin ! Teklifimiz Size Ulaşmazsa Tekrar Yorum Bırakmaktan Çekinmeyin !
] }
Yorum yok