Senetle Kredi Veren Yerler 2021

Senet karşılığı kredi veren yerler 2021 yılında da acil nakit ihtiyacı duyan vatandaşların başvurduğu kuruluşlardır. Zor günleri finansman desteği alarak atlatmak isteyen kişiler, ihtiyaç duydukları parayı bulabilmek için senetle kredi veren yerler hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Boş senede imza atmamak kaydıyla güvenilir koşullar altında senetle kredi alabileceğiniz yerlerden bazıları şunlardır:

 • Bankalar,
 • Kuyumcular,
 • Şirketler,
 • Faktoring firmaları,
 • Vakıflar,
 • Tefeciler

Senetle Kredi Veren Bankalar

Senet karşılığı kredi veren bankalar, senet kırdırma veya bozdurma adı altında hizmet erebilmektedir. Böylelikle günü gelmeyen senetleri nakde çevirerek zor günlerde idare edecek nakit paraya ulaşmak mümkün olabilmektedir. Türkiye bankacılık sektöründe müşterilerinin çek ve senetlerini nakit karşılığı bozan bankalar arasında kamu bankaları olduğu gibi özel bankalar da bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • C. Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
 • Denizbank
 • Akbank

Senetle Kredi Veren Kuyumcular

Senetle kredi veren kuyumcular arayışında olan kişiler de yaşadıkları yerdeki kuyumcuları araştırarak nakit paraya ulaşabilirler. Her ne kadar günümüzde nadir olsa da çek veya senet işine girmek istemeyen kişiler, kredi kartlarını kullanarak kuyumculardan taksitle altın alıp, bu altını satarak ihtiyacı kadar nakde kısa yoldan ulaşma imkanından yararlanabilmektedir.

Kuyumculardan, kredi kartı ile altın ve değerli madenler alıp, nakit ihtiyacını karşılarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu alış satış işlemlerinde bir miktar zarar edebilirsiniz. Ancak bu zarar karşılığı elinize istediğiniz oranda nakit para geçecektir. Tanıdığınız kuyumcular senet karşılığı altın verebilirler. Bu yüzden kuyumcuları iyi araştırmakta fayda vardır.

Senetle Kredi Veren Firmalar

Senet karşılığı kredi veren şirketler, hemen kredi desteği sundukları için nakde sıkışan vatandaşların yararlanabileceği firmalardır. Senetle kredi veren firmaların genellikle 50 bin TL kadar finansman desteği sunduğu bilinmektedir. Fakat bu destek senet karşılığı verildiği için bu paranın geri ödeme faizi çok yüksek seviyeleri bulabilir. Bazı firmalar, başvuru formu doldurarak işlem yaparken bazı şirketler ise senet karşılığı kredi verirken ön ödeme ile kefil şartı olmadan nakit para desteği sunabilmektedir.

Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketleri

Senet karşılığı para veren faktoring şirketleri, eskiden ikrazatçı firma olarak tanımlanırdı. Günümüzde bu ikrazatçılar artık faktoring firma adıyla hizmet vermektedir. Ülkemizde yasal olarak faaliyet gösteren şirketler, teminat ve ipotek karşılığı acil nakit ihtiyacı olan kişilere kredi desteği sağlamaktadır.

Faktoring firmalarından alınan borç paraların da geri ödemesi faizli bir şekilde yapıldığı için bir nevi kurumlardan kredi çekmek ile aynı mantıkta çalışmaktadır. İkamet ettiğiniz yerde faaliyetlerini sürdüren faktoring firmalarının yanı sıra borç para veren vakıfları da araştırarak senetle kredi veren yerler sayesinde nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.Bankalarla Yapmış Olduğumuz Anlaşmalardan Faydalanıp Uygun Faiz Oranları İle Kredi Çekme İmkanına Sahip Olmak İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Konu Altına Ekleyin ! Teklifimiz Size Ulaşmazsa Tekrar Yorum Bırakmaktan Çekinmeyin !
Sıkça Sorulan Sorular

Faktoring şirketlerinin hepsi size senetle para vermez fakat bu şekilde para veren faktoring firmaları da mevcuttur detaylı bir araştırma ile bu firmaları bulabilirsiniz.

Kuyumcular senetle para genellikle vermez. Sadece tanıdıkları kişilere özel aylık taksit imkanları ile altın satabilirler.

Yorum yok