Senetle Altın Veren Kuyumcular 2021

Senetle altın veren kuyumcular 2021 yılında da acil nakit ihtiyacı olan vatandaşların çıkış yolu olarak gördüğü esnaflardır. Özellikle altının güvenli bir yatırım aracı olması, uzun vadede asla kaybettirmeyecek bir değerli maden olması gibi avantajları, vatandaşları nakit ihtiyaçlarında altın almaya teşvik etmektedir. Tutar olarak her zaman yükselişine devam eden altını, pahalı olacak şekilde nakitle almak yerine senet karşılığı veya elden taksitle almak çok daha caziptir. Bu nedenle senet karşılığı altın satan kuyumcular da vatandaşların en çok araştırdığı konulardandır.

Senetle Altın Veren Kuyumcular Nerededir?

Senetle altın veren kuyumcu esnafı, her ilde farklı yerlerde olabilmektedir. Çünkü kuyumcuların elden taksitle altın satışı yapması bir kurala bağlı değildir. Bu yüzden bazı kuyumcular senetle altın vermeye ya da taksite altın satmaya razı gelirken bazı kuyumcu esnafları ise sadece nakit para karşılığı ticaret yapmaktadır. Dolayısıyla senetle altın veren kuyumcuların araştırılması tamamen size bağlıdır. Günümüzde senet karşılığı altın verdiği bilinen kuyumcuları bulabileceğiniz yerlerden bazıları şunlardır:

  • İstanbul’da Kapalıçarşı esnafı,
  • İzmir Kemeraltı senetle altın veren yerler,
  • Ankara Kızılay senetle altın veren yerler,
  • Şehrinizde bulunan kuyumcu çarşıları,
  • Tanıdığınız kuyumcu esnafları

İstanbul’da Senetle Altın Veren Kuyumcular

İstanbul’da senetle altın veren kuyumcular, İstanbul gibi kalabalık bir şehirde büyük ilgi görmektedir. Senet karşılığında elden taksitle ödemeler yaparak altın satın almak istiyorsanız İstanbul’da yaşayanlar için Mecidiyeköy’de bulunan kuyumcular tavsiye edilmektedir. Bu bölgenin civarındaki kuyumcular, senetle altın almak isteyenlerin yaygın olarak uğradığı noktalardandır. Nüfus yoğunluğu bakımından Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul’da senetle altın satan kuyumcuların sayısı diğer illerdeki kuyumcu esnaflara karşı fazla olduğu için vatandaşlar bu fırsatları değerlendirebilirler.

Ankara’da Senetle Altın Veren Kuyumcular

Ankara’da senetle altın veren kuyumcular da acil nakde sıkışan ya da taksitle altın satın almak isteyen vatandaşların araştırdığı konulardandır. Ankara’da ikamet edip de senetle altın veren kuyumcu arayışında olan vatandaşlara Kızılay, Söğütözü ve Mamak civarlarındaki kuyumcuları gezmeleri ve araştırma yapmaları tavsiye edilmektedir. Kuyumcu esnafının yoğun bir şekilde bulunduğu çarşıları gezerek, esnafa danışıp senetle altın veren kuyumcuları bulabilirsiniz. Ancak senet karşılığı altın almak için bazı şartlara ve esnafın belirlediği ödeme taleplerine uygun hareket etmeniz de önemlidir.

Taksitle Altın Veren Kuyumcular

Taksitli ödeme ile altın veren kuyumcular, eskiden olduğu gibi günümüzde de yoğun bir şekilde araştırılmaktadır. Karşılıklı güvenin oluşması zor görüldüğü için taksitli ödeme seçenekleri ile altın satan kuyumcu esnafı oldukça nadirdir. Kuyumcular genellikle peşin ve nakit para ile ticaret yapmaktadır. Ancak senetle altın veren kuyumcular, ek güvenceler ile teminatlar yaratarak vatandaşlara taksitli bir şekilde altın alma fırsatı sunabilmektedir. Bu konuda genellikle tanıdık kuyumcuların tercih edilmesinde fayda vardır.Bankalarla Yapmış Olduğumuz Anlaşmalardan Faydalanıp Uygun Faiz Oranları İle Kredi Çekme İmkanına Sahip Olmak İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Konu Altına Ekleyin ! Teklifimiz Size Ulaşmazsa Tekrar Yorum Bırakmaktan Çekinmeyin !
Sıkça Sorulan Sorular

Kuyumcular senetle altın verebilmektedir. Her kuyumcu bu şekilde altın vermese de bazı kuyumculardan alabilirsiniz.

Kuyumcular elden taksit imkanı da sunmaktadır. Kredi imkanı olmayan bazı vatandaşlar için bazı kuyumcularda elden taksit imkanı mevcuttur.

Yorum yok