Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma Nasıl Yapılır ?

Kredi Kartı temassız özelliği kapatma nasıl yapılır sorusunu soran bir çok kişi Kredi kartı temassız özelliği sayesinde ödemelerini daha kısa süre içerisinde problemsiz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile beraber kredi kartı kullanım şekli de gelişen teknolojiye adapte edilmeye başlanmıştır. Kredi kartı ile POS cihazı arasında herhangi bir temas olmamasına dayanan ödeme şekli temassız ödemedir. Kredi kartı üzerindeki çipin POS cihazı üzerindeki okuyucunun radyo frekansı ile bir araya gelmesi sonucunda ödeme temassız olarak gerçekleşmektedir. Hem daha hijyenik hem de daha hızlı ödeme yapılmasını sağlayan bir yöntemdir. Kredi kartı ödemelerinin temassız olarak yapılması için bir üst limit bulunmaktadır. Bu üst limit ödeme sistemlerine göre farklılık göstermektedir. Limit aşıldığında ise; kart şifresini girilmesi istenmektedir.

Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma Yapı Kredi Bankası

Kredi kartı temassız özelliği kapatma Yapı Kredi Kredi , Yapı Kredi Bankası’nın kredi kartları için internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve Yapı Kredi şubeleri aracılığı ile yapılabilmektedir. Telefon bankacılığı ile temassız özelliğini kapattırmak isteyenlerin 444 0 444’ü aramaları gerekmektedir. Yapı Kredi Bankası’nın kredi kartının temassız alışveriş limiti 90 TL olmaktadır. 90 TL’den daha yüksek miktarda bir alışveriş temassız kart ile yapılacak ise; alışverişlerde şifre istenmektedir.

Ziraat Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma

Ziraat Bankası kredi kartı temassız özelliği kapatma işlemi, Ziraat Bankası’nın dijital bankacılık yöntemleri aracılığı ile yapılabilmektedir. 444 00 00 veya 0850 258 00 00 numaralarını arayarak temassız ödeme seçeneğinin kapatılmak istendiği söylenebilmektedir. Aynı zamanda Ziraat Mobil uygulaması üzerinden kart ayarları seçilerek temassız seçenek kapatılabilmektedir. Buna ek olarak internet bankacılığı ve banka şubesi üzerinden de temassız özelliği kapatılması talep edilebilmektedir.

İş Bankası Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma

İş Bankası kredi kartı temassız özelliği kapatma işlemi, Maximum kredi kartına sahip olanlar için birkaç saniyelik bir işlemdir. İş Bankası şubesine giderek, internet bankacılığı üzerinden başvuru ileterek veya SMS aracılığı ile temassız ödeme seçeneği kapatılabilmektedir. SMS ile temassız özelliğini kapatmak isteyenlerin öncelikle telefonlarının mesaj kısmına TEMASSIZ MAXIMUM yazmaları ve ardından bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaralarını yazmaları gerekmektedir. Ardından mesajı 4402’ye göndermelidirler.

Garanti BBVA Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma

Garanti BBVA Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma işlemi telefon bankacılığı ile mümkün olmaktadır. 444 0 333 numaralı müşteri hizmetleri aranarak temassız kartlar hakkında merak edilen sorular sorulabilmekte ve temassız özelliği kapatılabilmektedir. Kredi kartları ile temassız özelliğini kullanarak yapılacak olan alışverişlerde maksimum limit 90 TL olmaktadır.Bankalarla Yapmış Olduğumuz Anlaşmalardan Faydalanıp Uygun Faiz Oranları İle Kredi Çekme İmkanına Sahip Olmak İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Konu Altına Ekleyin ! Teklifimiz Size Ulaşmazsa Tekrar Yorum Bırakmaktan Çekinmeyin !
] }
Yorum yok