Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Kredi kartı kaç günde gelir sorusuna cevap vermek gerekir ise; bu sorunun cevabı kartın basılma süresine ve kuryenin kartı tüketicinin adresine ulaştırma hızına bağlı olduğu için değişiklik göstermektedir. Ancak bankalar 15 iş günü içerisinde kredi kartlarını tüketicilerin adreslerine ulaştırmaktadırlar. Banka müşterisi olanlar, banka yetkilisi ile görüşmeye gerek kalmadan dijital bankacılık yöntemleri ile süreç hakkındaki her bilgiye ulaşabilmektedirler. Ancak banka müşterisi olmayanlar bankanın çağrı merkezinden veya banka şubesine giderek süreç ile ilgili detaylı bilgi alabilmektedirler. Banka süreç içerisinde verilen iletişim bilgileri aracılığı ile başvuru sahibini bilgilendirmektedir. Bu sebeple doğru telefon numarası ve e-mail adresi verildiğinden emin olunmalıdır.

Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar?

Kredi kartı kaç günde çıkar sorusuna cevap vermek gerekir ise; kredi kartının basılma süresi ortalama 10 gün olmaktadır. Kart basıldıktan sonra kişinin adresine ulaştırılmak üzere kargıya verilmektedir. Kredi kartı başvurusu yapılması ile kartın kişinin adresine ulaştırılması arasında ortalama 15 gün bulunmaktadır. Bu süreye hafta sonları ve resmi tatiller dahil değildir. İş günü üzerinden hesaplama yapılmıştır.

Kredi kartı başvurusu yapıldıktan sonra başvuru değerlendirilmektedir ve bir onaylama süreci başlamaktadır. Kredi kartı başvurusu onaylandığında banka kart sahibini SMS veya telefon aracılığı ile bilgilendirmektedir. Kredi kartı başvurusu onaylandıktan sonra tüketiciye gerekli sözleşmeler iletilmektedir ve sonrasında kartın basılma süreci başlamaktadır. Kart basıldıktan sonra bankanın anlaşmalı olduğu kurye tarafından gönderimi sağlanmaktadır.

Kredi Kartının Teslimat Durumu Nasıl Takip Edilir?

Kredi kartı başvurusu onaylanmış ve kredi kartı kuryeye teslim edilmiş olanlar, kredi kartı teslimat durumu takibini bankaları ile iletişime geçerek yapabilmektedirler. İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık aracılığı ile kredi kartının nerede olduğu görülebilmektedir. Ayrıca banka şubesinden veya bankanın çağrı merkezinden de kartın durumu ile ilgili bilgi talep edilebilmektedir.

Verilen Süre İçerisinde Kredi Kartı Gelmezse Ne Yapılmalıdır?

Kredi kartı gönderimi için bankaların belirledikleri maksimum süre 15 gün olmaktadır. Eğer 15 gün içerisinde kredi kartı gönderimi yapılmamış olur ise; bu durumda mutlaka banka ile iletişime geçilmelidir. Kuryenin kişiyi adresinde bulamaması gibi bir durum yaşanmış olabilmektedir. Bu da gönderim süresini uzatmaktadır. Ayrıca kartın basımın gecikmiş olması ve kartın henüz daha kuryeye teslim bile edilmemiş olması gibi durumlar da meydana gelebilmektedir. Bu sebeple kartın teslimatının gecikme sebebini net bir şekilde öğrenebilmenin en iyi yolu banka ile iletişim kurmaktır.Bankalarla Yapmış Olduğumuz Anlaşmalardan Faydalanıp Uygun Faiz Oranları İle Kredi Çekme İmkanına Sahip Olmak İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Konu Altına Ekleyin ! Teklifimiz Size Ulaşmazsa Tekrar Yorum Bırakmaktan Çekinmeyin !
Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartı başvurularınız bankalar tarafından genellikle 1 hafta içerisinde sonuçlanır.

Vakıfbank kredi kartınız en geç 2 hafta içerisinde adresinize ulaşır.

Halbank kredi kartınız en geç 2 hafta içerisinde basılıp adresinize kurye ile teslim edilecektir.

Yorum yok