Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır ?

Kartsız para çekme işlemi için bankaların istedikleri bilgiler ve sundukları seçenekler farklılık göstermektedir. Ancak T.C. kimlik numarası, referans kodu, IBAN veya bankamatik numarası gibi bilgiler talep edebilmektedirler.

Akbank Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Akbank kartsız para çekme işlemi yapmak isteyenler ATMlerin kartsız işlem menüsünden 7/24 kartsız para çekebilmektedirler. Bunun için öncesinde Akbank Mobil uygulamasından referans kodu alınması ve işlem yaparken bu kodun girilmesi gerekmektedir.

İş Bankası’ndan Kartsız Nasıl Para Çekilir?

İş Bankası kartsız para çekme işlemi yolları aşağıdaki gibidir:

  • QR kod ile para çekmek için İşCep uygulamasına girilmesi ve Para Çekme kısmına geçiş yapılması gerekmektedir. Ardından karekod seçeneğine tıklanmalıdır ve ATM’den de 9 tuşlanmalıdır. Çıkan karekod telefona okutulduktan sonra istenen tutar çekilebilmektedir.
  • İşCep uygulamasının para çekme menüsüne giriş yaptıktan sonra eğer Bluetooth seçeneği tercih edilir ise; Bluetooth ile para çekilebilmektedir. Bunun için işlem yaparken cep telefonunun ATM’deki Bluetooth etiketine yakın olması gerekmektedir.
  • Cep Anahtar ile para çekmek için ATM’nin kartsız işlem menüsünün para çekme kısmına giriş yapılmalıdır. Ardından Cep Anahtar ile Para Çekme menüsüne girilmelidir.

Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme Nasıl Gerçekleştirilir?

Ziraat Bankası kartsız para çekme işlemi için öncelikle ATM’den kartsız giriş butonuna tıklanmalıdır. Ardından bankada kayıtlı olan cep telefonu numarası tuşlanmalıdır. Tuşlanan numaraya ait telefonun kişinin yanında bulunması gerekmektedir. Kart seçenekleri sunulmaktadır ve hangi kart ile işlem yapılmak isteniyor ise o tercih edilmelidir. İlgili karta ait kart şifresi girilmelidir. Bankada kayıtlı olan cep telefonuna SMS gelmektedir. ATM’deki ilgili yere bu şifre tuşlandıktan ve çekilmek istenen para tutarı girildikten sonra para alınabilmektedir.

Garanti Kartsız Para Nasıl Çekilir?

Garanti kartsız para çekme yöntemleri aşağıda verilmiştir:

  • Referans numarası ile para çekilebilmektedir. Bunun için Garanti BBVA ATM’sine gittikten sonra kartsız işlem menüsüne girilmesi ve ardından para çekme seçeneği tercih edilmelidir. Referans no tercih edildikten sonra gerekli kısma numara girilmelidir ve para çekilebilmektedir.
  • QR kod ile kartsız para çekilebilmektedir. Ancak bunun için Garanti BBVA mobil uygulamasının yüklü olması gerekmektedir. Mobil uygulamadan QR kod işlemleri açıldıktan sonra çekilecek olan tutar ekrana yazılmalıdır ve sonrasında ATM’deki QR kod okutulmalı ve para çekilmelidir.
  • Garanti kartsız para çekme işlemi yapmak isteyenler için CepBank da bir seçenektir. Birinin gönderdiği para karşı tarafın telefon numarası ve SMS ile gelen şifre girilerek çekilebilmektedir.


Bankalarla Yapmış Olduğumuz Anlaşmalardan Faydalanıp Uygun Faiz Oranları İle Kredi Çekme İmkanına Sahip Olmak İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Konu Altına Ekleyin ! Teklifimiz Size Ulaşmazsa Tekrar Yorum Bırakmaktan Çekinmeyin !
Sıkça Sorulan Sorular

- Yapı kredi kartsız para çekme işlemini gerçekleştirmek için cep telefonunuz yardımıyla Yapı Kredi Mobil uygulamasına müşteri şifreniz ile giriş yapın. - Cep telefonu ekranında gördüğünüz menü üstündeki kare kod bulunan Para Çek/Yatır alanına tıklayın. - Devamında gelen ekranda hesap veya kredi kartı seçim bölümünü seçin. Bu bölümdeki hesap kısmında çekim yapılacak hesap tipini seçin. Çekilecek para tutarını girin veya ekranda gösterilen tutarlardan birini seçin. - Cep telefonunuzda yer alan mobil şube monitöründeki kameranıza ATM’de gösterilen kare kodu okutun. Bu işlem sonrasında ATM çekilmek istenen tutarı tarafınıza verecektir.

- ATM üzerinden seçenek olarak kartsız işlemler bölümünden para çekme bölümünü seçin. - ATM tarafından sizden istenen T.C. kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı ATM’ye giriş yapın. - İşlem sırasında cep telefonunuza gelen şifreyi ATM üzerinden ilgili bölüme girin işleminiz bu kadar.

Yorum yok