Hafta Sonu Havale Yapılır mı?

Hafta sonu havale yapılır mı sorusu bir çok kişi tarafından merak edilmektedir. EFT işlemlerini yapmak mümkün olmazken havale işlemi  rahatlıkla yapılır. Hafta sonu havale yapan bankalar incelendiğinde, tüm bankaların mobil bankacılık üzerinden havaleye imkan sunduğu görülür. Havale bir bankada yer alan bir hesaptan yine aynı bankada bulunan başka bir hesaba para gönderimi yapmaktır. Bu yüzden hafta sonu mobil bankacılık üzerinden aynı bankadaki hesaplar arasından masrafsız havaleler yapılır.

Hafta Sonu Kendi Hesabına Havale Yapmak Mümkün mü?

Banka müşterileri hafta sonları müşterisi oldukları bankada iki farklı hesaba sahiplerse, kendi hesapları arasında havale yapabilirler. Bu işlemi için veya bankadaki bir başka kişinin hesabına havale yapmak için de mobil bankacılıktan aynı adımlar izlenir. Bireysel ve kurumsal müşteriler aynı bankada yer alan vadeli ve vadesiz mevduat hesapları arasında masrafsız havale yaparlar.

Hafta Sonu Havale Limiti Nedir?

Hafta sonu havale limiti, bireysel müşteriler için günlük 50 bin TL’dir. Kurumsal müşteriler hafta sonu havale işlemlerinde bir gün içinde 50 bin TL limit üzerinden işlem yaparlar. Hafta sonu bu limitler üzerinden masrafsız havale yapmak için kişi kendi hesabının bulunduğu bankanın mobil bankacılık şubesinden işlem gerçekleştirir.

Hafta Sonu Yapılan Havale Ne Zaman Hesaba Geçer?

Hafta sonu yapılan havalesi yapılan para, havale gerçekleştirilen hesapta bakiye düşüşü olduğu an diğer hesaba geçer. Bankaların mobil bankacılık şubelerinden ve internet bankacılığından yapılan havale oldukça hızlıdır. Cumartesi ve Pazar günü dakikalar içinde başka bir hesaba havale yapmak için mobil bankacılık tercih edilir.

Hafta Sonu Cebe Havale Yapılabilir mi?

Hafta sonu cebe havale işlemlerini yapmak mümkündür. Kişi maaş veya mevduat hesabına sahip olduğu bankanın, mobil bankacılık uygulamasına giriş sağlayıp, kendi müşteri paneli içinden “Para Transferi“ sekmesine giriş sağlamalıdır. Ardından yeni sayfa üzerinden “Cebe Para Gönderme“ sekmesini tercih etmelidir. Bu bölümde gelen tabloya ise havale yapılmak istenilen kişinin cep telefon numarası ve havalesi yapılacak olan para tutarı girilip, “transfer et“ komut seçilir.

İşlem ardından hesapta bakiye düşüşü olduğunda havale yapılan kişinin hesabına para gönderimi tamamlanır. Havaleyi alan kişinin ise cep telefonuna SMS ile bir şifre gelir. Kişi bu şifreyi bankasının ATM’sinden tanımlayarak para çekimini gerçekleştirir. Hafta sonu cep havale işlemleri, aynı bankada üzerinde iki farklı hesaba sahip olan müşteri arasında yapılır.

Hafta Sonu Havale Nasıl Yapılır?

Hafta sonu havale nasıl yapılır sorusunun yanıtı verilirken havale için mobil bankacılık üzerinden işlem yapılabileceği ifade edilir. Kişi havale yapmak için kendi bankasını mobil bankacılık uygulamasına, kullanıcı şifresi ve TC kimlik numarası ile giriş yapmalıdır. Bu adımda erişeceği müşteri paneli içinden “Para Transferleri “ sekmesini tercih etmelidir. Ardından yeni sayfadan “ Havale“ menüsüne giriş yapılır.

Kişi karşısına gelen tablo üzerine havale yapacağı hesabın IBAN numarasını, havale yapacağı para tutarını girerek, “transfer et“ kutucuğunu seçer. Bu yolla kişinin hesap bakiyesinde düşüş olduğu ve havalenin tamamlandığı hakkında bilgi ekrana gelir.Bankalarla Yapmış Olduğumuz Anlaşmalardan Faydalanıp Uygun Faiz Oranları İle Kredi Çekme İmkanına Sahip Olmak İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Konu Altına Ekleyin ! Teklifimiz Size Ulaşmazsa Tekrar Yorum Bırakmaktan Çekinmeyin !
Sıkça Sorulan Sorular

Hafta sonu para göndereceğiniz banka ile kendi bankanız aynı ise bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yok