Garanti ATM Para Çekme Limiti Ne Kadar ?

Garanti ATM para çekme limiti 2021 yılında 5.000 TL olarak belirlenmiştir. Garanti bankası bireysel müşterileri bir gün içinde maksimum 5 bin TL para çekimini ATM üzerinden banka kartları ile yaparlar. Bu tutarın üzerinde bir para çekimini yapmak için ikinci işlem gününe giriş yapılacak 00:00 saatinin beklenmesi gerekir.

Garanti ATM Para Çekme Limiti Arttırma Nasıl Yapılır?

Garanti ATM para çekme limiti arttırma işlemi için bireysel veya kurumsal müşterilerin Garanti Bankası şubelerinden başvuru yapmaları gerekir. Kişi kendine en yakın Garanti Bankası şubesine giderek, vezne bölümünden ATM’den para çekme limitinin yükseltilmesini talep eder. Bu başvuruda geçerli bir sebep sunmalıdır.

Limit arttırma işlemleri genel olarak yüksek bakiyeli kredi kartına sahip olan, mevduat hesabı bulunan veya ticari müşteri konumda olan kişiler için tanımlanır. Bankaya sunulan sebep geçerli bulunursa, başvuruda bilgisi sunulacak olan miktara kadar ATM’den para çekme limiti kişi adına yükseltilir.

Garanti Kredi Katıyla ATM’den Para Çekme Limiti

Garanti kredi kartıyla ATM’den para çekme limiti 5 bin TL’dir. Garanti kredi kartlarına sahip olan kişiler nakit avans kredisini de devreye sokarak bir gün içinde maksimum 10 bin TL nakit çekimini kredi kartı ile ATM üzerinden yaparlar. Avans kapsamında çekim yapılırken masraf ödemez. Bu miktarın üzerinden bir nakit çekimi ATM’den yapmak mümkün değildir.

Garanti QR Kodla ATM’den Para Çekimi

Garanti QR kodla ATM’den para çekimi bir gün içinde maksimum 5 bin TL’dir. QR ile ATM’den para çekme limiti bankaya yapılan başvurular ile yükseltilemez. Bir kişi 5 bin TL üzeri nakit çekimini QR kodla yapmak istiyorsa ek çekim için ikinci işlem gününü beklemelidir. İkinci işlem güne giriş ise her gece saat 00:00 itibari ile yapılır.

Garanti Ticari Müşteri ATM Para Çekme Limiti

Garanti ticari müşterileri Garanti Bankası ATM’lerinden bir günden maksimum 5 bin TL nakit çekerler. Bu tutar masrafsız şekilde temin edilir. Ticari müşteriler yüksek meblağlı ödeme işlemleri yapmak zorunda kaldıklarını belirterek, Garanti Bankası şubelerinden günlük çekim limit arttırma talebini iletebilirler. Bankanın uygun bulması halinde daha yüksek bir limitten ATM ile para çekimi gerçekleştirme şansı elde ederler.

Garanti ATM’den Dolar Bazında Para Çekme Limiti

Garanti ATM’lerinden dolar çekmek isteyenler, 5.000 TL değerine eşit olacak şekilde dolar çekimi yaparlar. Türk Lirasına çevrildiğinde 5 bin TL değerini aşan dolar miktarı Garanti Bankası ATM’lerinden bir gün içinde çekilemez. Dolar için Garanti ATM para çekme limiti ne kadar sorusunun yanıtı verilirken, çekilen dolar değerinin günlük para çekim limitine eşit olması gerektiği bu kapsamda 5 bin TL olduğu ifade edilir. Aynı kriter Euro ATM’den Euro çekiminde de geçerlidir.arBankalarla Yapmış Olduğumuz Anlaşmalardan Faydalanıp Uygun Faiz Oranları İle Kredi Çekme İmkanına Sahip Olmak İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Konu Altına Ekleyin ! Teklifimiz Size Ulaşmazsa Tekrar Yorum Bırakmaktan Çekinmeyin !
Sıkça Sorulan Sorular

Bankaya göre değişiklik göstermekte olup garanti bankası için bu tutar 5000 TL'dir.

Garanti QR kodunu kullanarak en fazla 5000 TL para çekebilirsiniz.

Yorum yok