Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır

Esnaf kefalet kredisi hesaplama 2021 yılında da finansal desteğe ihtiyaç duyan esnafları ve KOBİ’leri yakından ilgilendirmektedir. Esnaf ve sanatkarlara verilen destek doğrultusunda pek çok KOBİ esnaf kefalet kredisi çekmek için gerekli şartları araştırmaktadır. Halkbank bünyesinde verilen esnaf kefalet kredisi hesaplama tablosuna göre güncel faiz oranları ile aylık taksitler hakkında bu yazımızdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Esnaf Kefalet Kredileri Faiz Oranları

Esnaf kefalet kredileri faiz oranları KOBİ’ler için sunulan Halkbank kredi faiz oranları baz alınarak yapılır. Esnaf Odalarına gönderilen ve bu yıl uygulamaya konulan genelgeye göre esnaf kefalet kredisi kullanımında faiz oranlarında artırım kararı yürürlülüğe geçmiştir. Buna göre kredi faiz oranları yüzde 4.5 oranından yüzde 8.5 oranına yükseltilmiştir. Bu kredilerden yararlanmak isteyen esnaf ve KOBİ sahipleri ödeme mühletine göre 1 ayda 1, veya 3 ayda 1 olacak şekilde sabit faiz oranları ile kredi kullanma hakkına sahiptir.

Halkbank Esnaf Kefalet Kredisi Başvurusu

Halkbank esnaf kefalet kredi başvurusu, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerine üye olan bütün işletmelere Halkbank bankasına yapacakları başvuru ile düşük faizli şekilde kullanabilme imkanı sunulmaktadır. Ticari alanda kullanılacak finansman desteğine ihtiyacınız olduğunda Halkbank’a esnaf kefalet kredisi başvurusu yaparak siz de işletmeniz için bu düşük faizli ve esnek ödeme seçenekli kredi desteğinden yararlanabilirsiniz. Ancak her ticari kredi işlemlerinde olduğu gibi Halkbank tarafından verilen esnaf kefalet kredisi başvurusunda da KOBİ’lerden bazı koşulları yerine getirmesi talep edilmektedir.

Esnaf Kefalet Kredisi Şartları

Esnaf kefalet kredisi şartları Halkbank bankası tarafından sağlanmakta olup başvurusu için gerekli bazı koşullar öne çıkmaktadır. Esnaf kefalet kredisi şartları şu şekilde açıklanmaktadır:

  • En az 1 yıldır Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı, esnaf ve sanatkar olmak ve esnaflık yapmak,
  • Kooperatifin bölgesinde bulunan bir adreste ikamet etmek,
  • Birden fazla esnaf kooperatifi ile ortak olmamak,
  • Başvuru sırasında istenen belgeleri eksiksiz biçimde temin etmek,
  • Vergi borcu bulunmamak,
  • Bankalardaki kredi notunun yüksek olması,
  • Kefil ve ipotek koşullarını sağlamak,
  • Daha önce çekilen kredi borçlarının takibe düşmemiş olması

Bu koşulları sağlayan KOBİ’ler başvuru işlemlerini yaparak esnaf kefalet kredisi kullanma avantajından yararlanabilirler. Esnaf kefalet kredisi erteleme işlemleri de yine kredinin alındığı Halkbank bünyesinde yapılmaktadır.

Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplama Tablosu

Esnaf kefalet kredisi tablosu sayesinde düşük faizli krediyle birlikte ele geçen net tutar, aylık taksit miktarı, kredi bitince masraf geri ödeme iadesi, kesinti ve diğer harcamaları inceleyebilirsiniz. Küçük ve orta ölçekli işletme sahipleri Halkbank esnaf kefalet kredisi kullanmadan önce ödeme planını net bir şekilde görebilmek için hesaplama tablolarından yararlanabilirler. Halkbank’ın belirlediği 60 ay vadeli (5 yıl) esnaf kefalet kredisi ödeme tutarlarında, kooperatifler arasında farklı rakamlar çıkabilir. Aynı zamanda 1 aylık ve 3 aylık ödeme seçeneklerine göre tutarlarda farklılıklar görülebilir.Bankalarla Yapmış Olduğumuz Anlaşmalardan Faydalanıp Uygun Faiz Oranları İle Kredi Çekme İmkanına Sahip Olmak İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Konu Altına Ekleyin ! Teklifimiz Size Ulaşmazsa Tekrar Yorum Bırakmaktan Çekinmeyin !
Sıkça Sorulan Sorular

Esnaf kefalet kredisi şartlarından bahsetmek gerekirse, öncelikli olarak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerine üye olunması gerekmektedir. Bu kayıt olunan süre üzerinden 1 sene geçmiş olması gerekmektedir. Ayrıca vergi borcunuz bulunmamalıdır. Kefil ve ipotek koşullarını da sağlamanız gerekmektedir.

Esnaf kefalet kredisine Halkbank bankası üzerinden başvurabilirsiniz.

Yorum yok