EFT İptali Nasıl Yapılır ?

EFT iptali hatalı şekilde yapılan ve karşı hesaplara geçen bir EFT işleminin sistemden silinmesi ve işlemin geri alınması için yapılır. EFT iptali nasıl yapılır sorusunun yanıtı ise birden fazla şekilde yanıtlanabilir. Her bir banka EFT iptal etme için farklı müşteri hizmetleri hatlarından destek verir. İptallerin nasıl sağlanacağını alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

EFT iptali Ziraat Bankası için mobil bankacılık şubesi üzerinden yapılır. Bu kapsamda Ziraat EFT iptali sağlamak için izlenen adımlar şunlardır:

  • Telefon internetinden https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ziraat.ziraatmobil&hl=tr&gl=US linkine erişilir.
  • Ekrana gelen “yükle“ kutucuğuna, yükleme sonunda ise “aç“ kutucuğuna tıklanır.
  • Görüntülenen tablo altından “şifre al“ başlığına tıklanır.
  • Açılan boşluklara Ziraat kartı numarası, TC kimlik numarası, cep telefonu numarası girilip, “gönder“ komutu seçilmelidir.
  • Yeni açılan pencereye ise telefona mesajla gelen mobil bankacılık şifresi yazılarak sisteme giriş sağlanır.
  • Yeni pencereden “ Para Transferi“ sekmesine ardından “Talimatlarım“ sekmesine tıklanır.
  • Görüntülenen “EFT Talimatları“ başlığına tıklanıp, son sayfadan “EFT İptal“ komutu seçilir.

Bu adımlar sonunda EFT işlemi başarıyla iptal edilir.

Garanti EFT İptali Nasıl Yapılır?

EFT iptali Garanti Bankasından yapılırken müşteri hizmetleri destek hattından işlem yapılır. Telefondan “444 0 333“ destek hattı aranmalıdır. Aramayı yanıtlayan sesli yanıt sistemi bölümünde TC kimlik numarası tuşlanır. Ardından sesli yanıt sistemine müşteri temsilcisi ile görüşme sağlanmak istendiği sözlü şekilde ifade edilir. Bağlantı ardından temsilciye hatalı bir EFT işlemi yapıldığı aktarılarak, iptal talebi iletilir. Temsilci EFT işleminin iptalini sağlar.

Halkbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

EFT iptali Halkbank ile yapılırken müşteri hizmetleri destek hattı aranmalıdır. “0850 222 04 00“ numarası telefonla aranıp, sesli yanıt sisteminde TC kimlik numarası tuşlanır. Ardından arama sebebin soran sisteme müşteri temsilcisine bağlanılmak istendiği açıklanır. Temsilci ile görüşmede EFT iptali talep edilir. TC kimlik numarasından sorgulama ile hatalı EFT işlemini bularak, teyit alan çalışan, EFT’yi iptal eder.

Yapıkredi EFT İptali Nasıl Yapılır?

EFT iptali Yapıkredi ile gerçekleştirilirken müşteri hizmetleri telefon numarası aranarak, iptal talebi iletilmelidir. Kişi “222 0 444“ numarasını aramalı ve sesli yanıt sistemi bölümünde müşteri numarasına veya TC kimlik numarasını tuşlamalıdır. Ardından sistem müşteri temsilcisiyle görüşme talebini iletir. Temsilciyle iletişim sağlandığında hangi tarihte hatalı EFT yapıldığı aktarılıp, iptali talep edilir. Temsilci ilgili EFT’nin iptalini sistemden sağlar.

EFT İptali Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

EFT iptali sorgulama işlemi iptal işlemi hangi bankadan yapılmışsa o bankanın müşteri hizmetleri destek hattından sorgulanır. Müşteri hizmetleri aranarak, operatör bölümünde TC kimlik numarası tuşlanıp, ardından müşteri temsilcisi ile görüşülmelidir. Temsilciye ise daha önce EFT iptalinin yapıldığı tarih ve ad, soy ad iletilip, iptal sorgulaması yapılmak istendiği söylenir. Temsilci sistemi kontrol eder ve EFT’nin iptal edilip edilmediğini açıkça söyler.Bankalarla Yapmış Olduğumuz Anlaşmalardan Faydalanıp Uygun Faiz Oranları İle Kredi Çekme İmkanına Sahip Olmak İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Konu Altına Ekleyin ! Teklifimiz Size Ulaşmazsa Tekrar Yorum Bırakmaktan Çekinmeyin !
Sıkça Sorulan Sorular

Ziraat Bankası gönderilen EFT iptali yapmak için Para Transferi bölümünden Talimatlarım sekmesine gelerek, EFT talimatları başlığına tıklayıp, EFT iptal seçeneğini seçebilirsiniz.

Halkbank gönderilen EFT iptali için 0850 222 04 00 numarayı arayarak sesli yanıt sistemi ile yönergeleri izleyerek iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yapıkredi gönderilen EFT iptali için 222 0 444 numarasından sesli yönergeleri izleyip temsilciye bağlanarak eft işleminizi iptal edebilirsiniz.

Yorum yok