Borç Para Veren Hayırseverler

Borç para veren hayırsever insanlar; çocukların okul masrafları, servis masrafları, sınav ücretleri, giyecek masrafları, yiyecek harcamaları gibi birçok farklı ihtiyaçları karşılamaktadırlar. Karşılıksız ve menfaat olmadan borç para verilmektedir ve hem şahıslar hem de kurumlar yardıma ihtiyacı olanlara destek olmaktadırlar. Hiçbir yerden hiçbir şekilde borç para bulunamasa dahi tefeciye başvurulmaması gerekmektedir. Aksi takdirde çok düşük bir miktarda para ihtiyacı olanlar, kendilerini ömürleri boyunca borç öder halde bulabilmektedirler ve hayatları da riske girebilmektedir.

Borç Para Nereden Bulabilirim?

Borç para nereden bulabilirim diye soran acil paraya ihtiyacı olanlar; zenginlerden, vakıflardan, derneklerden, topluluklardan, hayırsever iş insanlarından borç para alabilmektedirler. Aynı zamanda devletten sosyal yardım da talep edebilmektedirler. İşsizlik maaşı, fakirlik yardımı ve daha birçok yardım ödemesi ihtiyacı olduğunu belgeleyen kişilere verilebilmektedir. İhtiyacı olan kişilere borç para veriyorum diyerek paylaşım yapan kişiler takip edilerek de borç para bulunabilmektedir.

Borç Para Veren Dernekler Nelerdir?

Bazı vakıflar, dernekler ve topluluklar; topladıkları yardımları ihtiyaç sahiplerine ihtiyaçları oranında ulaştırmak için aracı görevi görmektedirler. Ancak kurumlar çeşitli araştırmalar sonucunda ihtiyaç sahibinin kriterleri karşılayıp karşılamadığına bakmakta ve buna göre yardım edip etmemeye karar vermektedir. Borç para veren vakıflar aşağıda örneklendirilmiştir:

  • Yardımlaşma ve dayanışma amacı ile kurulmuş özel derneklerden borç para istenebilmektedir.
  • İhtiyaçların giderilmesi ve yardımlaşmanın sağlanması için kurulmuş özel vakıflar aracılığı ile borç para temin edilebilmektedir.
  • İş insanları, futbolcular ve sanatçılar gibi yüksek gelire sahip olan kişilerden borç para alınabilmektedir.
  • Holdingler belirli kriterler doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine yardım etmekte ve öğrencilere burs vermektedirler. Holdinglerin kriterleri araştırılarak yardım başvurusu yapılabilmektedir. Örnek vermek gerekir ise; Koç Holding, Koç Vakfı ile birçok sosyal sorumluluk projesi geliştirmiştir.
  • AHBAP derneği, herhangi bir karşılık ve menfaat beklemeden yardım etmek isteyen kişilerden aldıklarını yardıma ihtiyacı olan kişilere vermektedirler. Dayanışma ağı oluşturarak birçok yardım projesini yönetmişlerdir.

Zengin Hayırseverlerden Borç Para Alınabilir Mi?

Zengin hayırseverlerin birçoğu yardıma ihtiyacı olan kişilere nakit ödeme yapmaktan ziyade çeşitli vakıflar ve projeler aracılığı ile ulaşmaktadırlar. Ayrıca isimlerini gizli tutmayı da tercih etmektedirler. Bu yüzden zenginlerden elden borç para alınabilmesi çok mümkün bir durum değildir. Ancak Instagram, Facebook gibi sosyal medya platformlarından borç para ilanları verilebilir veya yardım edebilecek kişilere mesaj atılabilmektedir. Ancak mesaj atılan hayırseverlerin mesajları okuyup talepleri dikkate alıp almayacağı tamamen şans olmaktadır.Bankalarla Yapmış Olduğumuz Anlaşmalardan Faydalanıp Uygun Faiz Oranları İle Kredi Çekme İmkanına Sahip Olmak İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Konu Altına Ekleyin ! Teklifimiz Size Ulaşmazsa Tekrar Yorum Bırakmaktan Çekinmeyin !
] }
Yorum yok