Acil Para Lazım Nasıl Bulabilirim ?

Acil para lazım diyenler aniden ortaya çıkan sağlık sorunları, iş durumları veya daha farklı sebeplerden dolayı zor durumda kalabilmektedir. Acil para kazanma gerektiren bu gibi durumlarda hem hızlı hem de yasal yollardan yardım almak en doğru seçeneklerden olmaktadır. En güvenilir yollardan birisi olan bankalar tercih edilebileceği gibi eşya satışı yapmak da hızlı nakit paraya sahip olma yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkar.

 

Acil Para Lazım Diyenler İçin Bankalardan Acil Olarak Para Nasıl Alınır?

 

Acil para kazanmam lazım diyen müşterileri için çoğu banka hızlı bir şekilde para yardımı yapabilmektedir. Bankalardan para yardımı alabilmek için gerekli olan tek şey kredi notunuz olmaktadır. Özellikle internet üzerinden bankalara gerçekleştirilen başvurular, en çok tercih edilen yollardandır. Bankaların internet hizmetleri üzerinden yapılan para taleplerinde kefil veya belge şartı aranmamakta yalnızca kredi notuna dikkat edilmektedir. Elbette bankalar yoluyla para kazanma ihtiyacını karşılamak isteyenlerin kredi notu yeterli olmadığı sürece bu avantaj geçersiz olmaktadır. Bankaya gitmenin yanı sıra kullanılan kredi kartının limitinin dolmadığı durumlarda da avans çekimi yapılarak para ihtiyacı karşılanabilmektedir.

 

Acil Para Bulma İhtiyacı Olanlar Bankalar Dışında Hangi Yolları Kullanabilir?

 

Acil para bulma ihtiyacı olanlar ve bankalardan kredi notu düşüklüğü sebebiyle para ihtiyacını acil olarak karşılayamayanlar ise ikinci el eşya satmak, borçla altın veren kuyumculara gitmek gibi para bulma yollarından yararlanabilmektedir. Kısa süre içerisinde para kazanabilmek için tercih edilebilecek yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

 

  • Eşya Satışı: Anında nakit para ihtiyacını karşılayabilmek adına ikinci el eşyaların satışını yapmak sıklıkla başvurulan yöntemlerden olmaktadır. Uzun zamandır kullanılmayan ürünlerin satışı yapılarak paraya çevrilebilmektedir. Buna yönelik internet üzerinden ikinci el alım satımı gerçekleştiren platformlar kullanılabileceği gibi doğrudan alım yapabilecek mekanlar da ziyaret edilebilir.

 

  • Kuyumcudan Borç Alma: Kuyumcuların büyük bir bölümü, faizle kredi alımlarında olduğu gibi geri ödeme karşılığında altın verebilmektedir. Bu sistem ile belirli miktarda satın alınan altın, nakit olarak size geri döner. Kuyumcuya olan borcun kapatılabilmesi için ise vade süresi verilmektedir. Süre dolduğu zaman ise satın aldığınız altının aynı fiyatını ödemeniz gerekmektedir. Vade süresi dolana kadar meydana gelebilecek fiyat farklılıklarının dezavantaja dönüşmesi söz konusu olabilir. Günümüzde acil nakit para kazanma yöntemlerinden birisi olan kuyumculardan borç alma yöntemine sıkışıldığı durumlarda başvurulabilmektedir.

 Bankalarla Yapmış Olduğumuz Anlaşmalardan Faydalanıp Uygun Faiz Oranları İle Kredi Çekme İmkanına Sahip Olmak İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Konu Altına Ekleyin ! Teklifimiz Size Ulaşmazsa Tekrar Yorum Bırakmaktan Çekinmeyin !
Sıkça Sorulan Sorular

Acil para bulmak için bankalardan yardım alabilirsiniz kredi notu düşüklüğü ile ilgili bir probleminiz varsa kuyumcudan borç alma, ikinci el eşya satışı gibi yollar aracılığı ile de acil para kazanma ihtiyacını giderebilirsiniz.

- Elektrik ve Elektronik ürünleri satan bazı mağazalardan kredi kartsız taksitle satın alıp tekrar satarak - Kuyumculardan senetle veya kart ile altın alıp bozdurarak - Faturalı hatlara kredi sağlayan firmalarla irtibata geçerek

Yorum yok